Novootvorená SZAPI CSÁRDA & PIZZERIA

Typická maďarská čárda je otvorená celý týždeň. Milovníkom gastronómie ponúka typické maďarské domáce jedlá.

Cez leto Vás radi uvítame na našej terase s kapacitou 60 osôb, kde Vám ponúkneme naše špeciality, kotlíkové jedlá varené na otvorenom ohni, kvalitné pálenky a vynikajúce vína z maďarských, slovenských a zahraničných vinárskych oblastí. Čárda vyžaruje príjemnú atmosféru, preto je ako stvorená pre rodinné podujatia, svadby či bankety. Pre potešenie malých i veľkých je na dvore aj detské ihrisko. Príďte si ochutnať u nás naše špeciality a vychutnajte si pritom pokoj vyžarujúci z oblasti „Csilizköz“ :).

Cestovatelia v Maďarsku a aj na Slovensku už pred pár sto rokmi mohli spoznať pohostinnosť vidieckych miest a obcí! Unavených cestovateľov a kočovníkov čakalo po celom okolí rozmanité množstvo krčiem a hostincov. Všedné dni a sviatky dávajú pre nás príležitosť na tradičné pohostenie. Spoločné stravovanie poskytuje príležitosť vyjadrenia spolupatričnosti. Tento pocit by sme chceli vo Vás vyvolať našou domácou kuchyňou, dedinskou romantikou, tradičným jedálnym lístkom. Bude pre nás cťou, keď by ste si ochutnali naše jedlá! 

„15 rokov som pracoval ako čašník v najlepších bratislavských reštauráciách a už viac ako 2 roky úspešne riadim vlastnú reštauráciu v Šamoríne. Samozrejme je to aj vďaka personálu a hlavne vďaka mojej milovanej rodine. Myslím si, že mi dodávajú dostatočnú silu, energiu a trpezlivosť na novú výzvu, otvoriť si túto reštauráciu, kde som sa snažil vybrať si naozaj šikovných čašníkov, kuchárov (a to aj z Maďarska, nech je to ozajstné...). Budeme sa snažiť starať sa o našich veľmi vzácnych hostí na najvyššej gastronomickej úrovni .“ 

Všetci sa tešia na našu obnovenú reštauráciu, ktorá sa bude volať: Szapi Csárda & Pizzeria! 

Čárda, ktorá má viac ako 30 ročnú tradíciu. Nachádza sa v obci Sap, v oblasti Maďarov žijúcich na južnom Slovensku, v okrese Dunajská Streda. Obec leží medzi Gabčíkovom a hraničným priechodom Medveďov - Vámosszabadi. Sap a vodná elektráreň v Gabčíkove sú prepojené medzinárodnou cyklistickou trasou. Úsek Sap-Gabčíkovo, ktorý je dlhý asi 8 km, sa dá prejsť pešo alebo na bicykli, a malou obchádzkou aj autom. Naša reštaurácia sa nachádza v centre obce, v blízkosti rieky, cca 300 metrov od Dunaja. Okrem hlavnej budovy s kapacitou 60 miest je Vám k dispozícii aj vonkajšia krytá terasa. Auto môžete bezpečne zaparkovať na našom parkovisku.

Stáli hostia vyžadujú chutné jedlá a špeciality našej kuchyne. Výnimočnú úlohu v našej ponuke zohrávajú rybie špeciality, najmä tradičné rybie polievky. Z času na čas sa snažíme diverzifikovať naše menu s čerstvými surovinami daného obdobia. Myslíme pritom aj na naše deti, ktorých privítame detským menu. Okrem bežných reštauračných služieb ponúkame aj organizované podujatia. Naši hostia môžu u nás tráviť aj rodinné akcie, svadby, narodeniny, krst a promócie. Snažíme sa pripraviť na podujatia  ponuku podľa vlastného želania.

Naša reštaurácia poskytuje cez víkendy k jedlu aj príjemnú hudbu. Ak sa však hostia chcú postarať individuálne, vieme vyjsť v ústrety. Vieme zabezpečiť aj catering pre externé podujatia priamo u zákazníka!

Srdečne každého očakáme!

Naša reštaurácia sa nachádza v obci Sap, v pokojnom vidieckom prostredí.

Ponúkame v nej chutné, čerstvé a kvalitné regionálne jedlá a špeciality z rýb za prijateľné ceny. Okrem stálej ponuky na jedálnom lístku poskytujeme aj sezónne ponuky jedál a možnosť objednania si chrumkavého pečeného prasiatka, studených mís, alebo iných jedál podľa želania. Usporiadame rôzne rodinné, spoločenské alebo firemné oslavy a podujatia podľa Vašich predstáv.

V pracovných dňoch ponúkame obedové menu: ponuku tvoria 3-4 jedlá podľa aktuálnej ponuky. Pokiaľ nemáte možnosť prísť do reštaurácie, kontaktujte nás. Jedlo na objednávku rozvážame do širokého okolia.

“DO REŠTAURÁCIE (NE) CHODÍME LEN JESŤ!”

Do reštaurácie nechodíme len kvôli tomu, aby sme sa najedli.... Nech to znie akokoľvek čudne! Chodenie do reštaurácie je určitá forma relaxu, zábavy, dobrodružstva vo svete chutí a nálad. Ak máte veľký hlad, buď nechoďte do reštaurácie vôbec, alebo začnite rýchlym predjedlom. Veľmi hladný človek je totiž netrpezlivý, popudlivý, a myslí len na to, kedy mu konečne prinesú objednané jedlo. Na iné nedokáže myslieť. A to nie je správne, pretože  už samotný výber jedla spôsobuje pôžitok. Je slastné, keď si môžeme voľne vyberať z jedálneho lístka alebo nechať voľbu jednoducho na čašníka. Príprava dobrého jedla a servírovanie si vyžaduje čas. Návšteve reštaurácie venujte dostatok času a vychutnajte si hodiny, ktoré v nej strávite, ponorte sa do sveta jej chutí, nálady a objavovania prostredia.

Prajem Vám dobrú chuť!

Gabriel Kiss, vedúci čárdy

© 2019 | Szapi Csárda & Pizzeria | by Cityprint